Info kaardi kohta
Kunstiteose mõistmiseks ei piisa alati vaid tekstist endast. Sageli on meil arusaamiseks vaja täiendavaid selgitusi selle kohta, kuidas teos on loodud, kuidas see suhestub teiste tekstidega kultuuris ning milline on teose ajalooline kontekst.

Teie ees olev kaart pakub lisateavet „Rehepapi maailma" kohta. Andrus Kivirähki romaan „Rehepapp ehk november" ja Rainer Sarneti film „November" moodustavad üheskoos kunstilise ruumi, mille mõningad tähenduslikud elemendid oleme siinkohal teile tutvumiseks ära kaardistanud.

Siit saate lugeda selle kohta, kes või mis on kratt; mis roll on rehepapil külaelus; miks katk kitse kujul ringi käib; miks esivanemate hinged kanadena saunas leili viskavad ja palju muudki huvitavat.

„Rehepapi maailma" avastamist võite alustada kaardil ükskõik millisest punktist. Lihtsalt vajutage esiletõstetud kujutisele ning tutvuge avanenud slaididega. Slaididel oleme välja toonud vaid olulisema. Kõigil, kel sügavam huvi, saavad linkide kaudu teemaga ka lähemalt tutvust teha.

Lisaks maksab meeles hoida, et suulises kultuuris, kus rahvalood levisid, iseloomustab tekste ja tähendusi palju suurem varieerumine võrreldes kirjas fikseerituga. Nii oleme mõneski kohas välja toonud teadmiste ja uskumuste enamlevinud versioonid, kuid tegelikkuses olidki need justnimelt versioonid mitmete teiste hulgas.

Made on
Tilda